KÄYTTÄJÄNIMI SALASANA  KIRJAUDU 

Yhteystietoja

Harri Kampman
Urheilutoimenjohtaja
+358 50 065 5812
harri.kampman@fckuusysi.fi

Sami Karvonen
Valmennuspäällikkö
+358 40 529 4569
sami.karvonen@fckuusysi.fi
Futiskoulu, E- ja F- juniorit

Tomi Merenlahti
Valmennuspäällikkö
+358 44 330 7769
tomi.merenlahti@fckuusysi.fi
D- ja vanhemmat poikajuniorit

Mika Halmetniemi
Valmennuspäällikkö
+358 44 242 3069
mika.halmetniemi@fckuusysi.fi
D- ja vanhemmat tyttöjuniorit

Kai Laakso
Harrastemanageri
+358 045 139 6319
kai.laakso@fckuusysi.fi
Poikien harrastejoukkueet

UUDET PELAAJAT TERVETULOA MUKAAN !!!
Julkaistu 08.04.2014 - Päivitetty 23.04.2015

Fc kuusysin erityisten jalkapallojoukkueessa pelaa eri-ikäisiä tyttöjä ja poikia, joilla on erityisen tuen tarvetta eikä pelaaminen  normaalijoukkueessa onnistuisi.

Harjoittelemme talvisin sisällä yhden kerran viikossa ja kesäisin nurmikentällä 1-2 kertaa viikossa. Harjoitellaan ohjatusti  jalkapallon tekniikkaa, pelaamista  ja ennenkaikkea mukavaa yhdessä liikkumisen iloa.

Erityisen tuen tarve voi olla kehitysvamma, puheen tuoton ja ymmärtämisen vaikeus, keskittymishäiriöt yms. Pelaajien ikä n.7-13 vuotta.

Rohkeasti vaan mukaan harjoituksiin. Mukaan tarvitset juomapullon, ulkokentälle nappikset (sisätreeneihin sisäkengät)

Lisätietoja ja harjoitusaikatauluja saa:

Joukkueenjohtaja

Kati Kulmalahti

0440987404

Katikulmalahti@gmail.com

Viimeisimmät Tiedotteet
KESÄTAUKO TREENEISTÄ
KESÄTAUKO TREENEISTÄ
treenit
syyskuun ja lokakuun treenit
UUDET PELAAJAT TERVETULOA MUKAAN !!!
Joukkue etsii uusia pelaajia iloiseen joukkoonsa
< Lokakuu 2018 >
MA TI KE TO PE LA SU
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Ilmoitukset
Jäsenyys LahenLiiga
Joukkueen Sponsorit
Ilmoitukset
Stadium
 
Copyright © 2011-2018 FC Kuusysi r.y. 
Powered by Tucom Oy.