Pelikauden 2020 palkitut

Poikkeuksellinen pelikausi 2020 on saatu päätökseen. Päijät-Hämeen alueen koronatilanteen epäsuotuisasta muutoksesta johtuen, FC Kuusysi teki aiemmin päätöksen, että perinteisiä pelikauden päättäjäisiä EI juhlita vuonna 2020.

Kunniamaininnat, erikoispalkinnot ja nimikkopalkinnot jaetaan palkintojen saajille erikseen sovittuna, myöhemmin ilmoitettuna ajankohtana FC Kuusysin toimistolla. Palkittaviin FC Kuusysi on yhteydessä erikseen.

Leikkimaailmaikäisten pelaajien kausimitalit on toimitettu joukkueille, ja joukkueet ovat omissa tilaisuuksissa jakaneet mitalit pelaajille ja toimihenkilöille.

Kiitos kaikille pelikaudesta 2020.

ERIKOISPALKINNOT
Vuoden PARAS JUNIORI JENNA RANTANEN
Vuoden PARAS JUNIORI ONNI HÄNNINEN
Vuoden LUPAAVIN JUNIORI VIIVI MOILANEN
Vuoden LUPAAVIN JUNIORI EELI NIEMINEN
Hannu ”NAC” Virtanen muistopalkinto NEELIA INKINEN
Vuoden TAITOPELAAJA AADA USKI
Vuoden TAITOPELAAJA EETU VÄISÄNEN
KARI ARKIVUO -palkinto(kykypelaaja) AINO NIEMINEN
PETRI PASANEN -palkinto(kykypelaaja) JUUSO SYRJÄ

ANTTI MUURINEN -palkinto (vuoden valmentaja) TEEMU VIRTANEN
KEIJO VOUTILAINEN-palkinto (vuoden valmentaja MARKO SALO
Vuoden NAPPULAVALMENTAJA EEVA VEIJOLA
Vuoden NAPPULAVALMENTAJA MARKO HÄMÄLÄINEN
Tykkimäki-palkinto (vuoden ohjaaja) JUKKA TIKKANEN
FAIR PLAY-palkinto ANNA VENEMIES
FAIR PLAY-palkinto SAMI KOVANEN
ARVO LINQVIST -palkinto (vuoden huoltaja) JARI PELTOLA
PENTTI KÖRKKÖ -palkinto (vuoden seuratoimija) SAMI KARVONEN

NIMIKKOPALKINNOT
ERITYISET MIKKO KAVÉN–palkinto JUUSO LINDBERG
7 tytöt KEIJO KOUSA–palkinto MILLA LÄHDE
7 pojat MARKUS TÖRNVALL –palkinto AAPO ARKIVUO
8 tytöt JYRKI HÄNNIKÄINEN –palkinto ANNIKA HERMUNEN
8 pojat EERO NOPSANEN –palkinto TOPI JÄRVINEN
9 tytöt JORMA KALLIO –palkinto VIOLA LEHTISYRJÄ
9 pojat SIMO SYRJÄVAARA –palkinto TIITUS KIVINEN
10 tytöt TIMO MARJAMAA –palkinto FANNI SAARINEN
10 pojat ESA ja MAUNO PEKONEN –palkinto JOOSE KIURU
11 tytöt JUHA ANNUNEN –palkinto VILJA MOILANEN
11 pojat RISTO ja MATTI VILJANEN – palkinto EETU VÄISÄNEN
12 tytöt RAIMO VALTONEN –palkinto SEELA TUOMINEN
12 pojat JARI RINNE –palkinto ROBIN RUUKKI
13 tytöt ISMO KORHONEN –palkinto VILMA KRONQVIST
13 pojat ISMO LIUS –palkinto MIRO KÖYKKÄ
14 tytöt AIMO KARVANEN –palkinto FATIMA DIAGNE
14 pojat ANTTI POHJA –palkinto EELI NIEMINEN
15 tytöt HANNU JÄNTTI –palkinto HETA HÄKKÄNEN
15 pojat PERTTI TIITTA – palkinto ONNI HÄNNINEN
16 tytöt EVA JARE –palkinto VIIVI MOILANEN
16 pojat PETRI TIAINEN –palkinto JULIUS UTRIAINEN
17 pojat RAIMO SAVIOMAA –palkinto SAMUEL NORDENSWAN
18 tytöt ILKKA REMES –palkinto JENNA RANTANEN
19 pojat KARI ELORANTA –palkinto MIKAEL NORDENSWAN
NAISET RAUNO KESTILÄ –palkinto NINA HALJOKI
MIEHET HANNU TUOMIMÄKI – palkinto LIRINIS HAZIRI
ERKKARIT RAIMO KUMPULAINEN – palkinto EETU RAUTAVUO

FAIR PLAY PALKINNOT
ERITYISET TONDER THEODOR
ERKKARIT JESSE PARTANEN
8 TYTÖT ESTERI NIEMINEN
8 POJAT EINARI LAHTINEN
9 TYTÖT KREETTA PELTONEN
9 POJAT AAPO HIRVONEN
9 HARRASTE VEETI LUUKKA
10 TYTÖT IIRIS KANTOLUOTO
10 POJAT TUUKKA SALMIKIVI
10 HARRASTE TUUKKA PIIPPO
11 TYTÖT JOHANNA KUTILA
11 POJAT OLIVER PELTONEN
11 HARRASTE JESSE VOLOTINEN
12 TYTÖT MILJA KARILAHTI
12 POJAT OKI RAASAKKA
12 HARRASTE JIRI-PATRIK SINKKONEN
13 TYTÖT ELSA TOLSA
13 POJAT TINO HELENIUS
13 HARRASTE LUUKAS HILTUNEN
14 TYTÖT SAANA ESKELINEN
14 POJAT KARO KUKKONEN
14 HARRASTE HENRI HYRKKÄNEN
15 TYTÖT ELLI MERONEN
15 POJAT NIILA HAAPAKOSKI
15 HARRASTE JENNI KUOSMANEN
16 TYTÖT VENLA LÄDERBERG
16 POJAT JOEL VILJANEN
17 POJAT RASMUS RAINIKKA
18 TYTÖT EMILIA HAAKANA
19 POJAT VEIKKO PELKONEN
NAISET SOFI SALONEN
MIEHET TOMI METZNER

FC Kuusysi ry