Pelikauden 2021 palkitut

Toinen poikkeuksellinen pelikausi 2021 on saatu päätökseen. Päijät-Hämeen alueen koronatilanteen epäsuotuisasta muutoksesta johtuen, FC Kuusysi teki päätöksen, että perinteisiä pelikauden päättäjäisiä EI juhlita koko seuran yhteisesti vuonna 2021.

Kunniamaininnat, erikoispalkinnot ja nimikkopalkinnot on jaettu ja jaetaan joukkueiden kauden päättäjäisten yhteydessä.

Leikkimaailmaikäisten pelaajien kausimitalit on toimitettu joukkueille, ja joukkueet ovat omissa tilaisuuksissa jakaneet mitalit pelaajille ja toimihenkilöille.

Kiitos kaikille pelikaudesta 2021.

ERIKOISPALKINNOT
U16-maajoukkue-edustus ONNI HÄNNINEN
Vuoden PARAS JUNIORI ELLI SAVOLAINEN
Vuoden PARAS JUNIORI ONNI HÄNNINEN
Vuoden LUPAAVIN JUNIORI LOTTA NIEMINEN
Vuoden LUPAAVIN JUNIORI AHMED AETHE
Hannu ”NAC” Virtanen muistopalkinto VEERA ESKELINEN
Vuoden TAITOPELAAJA ANNIKA HERMUNEN
Vuoden TAITOPELAAJA JANNE HÄNNINEN
KARI ARKIVUO -palkinto(kykypelaaja) AINO VENEMIES
PETRI PASANEN -palkinto(kykypelaaja) EELIS KUPARINEN

ANTTI MUURINEN -palkinto (vuoden valmentaja) TEEMU VIRTANEN
KEIJO VOUTILAINEN-palkinto (vuoden valmentaja TUOMAS KUPARINEN
Vuoden NAPPULAVALMENTAJA SUSANNA RITANEN
Vuoden NAPPULAVALMENTAJA MIIKKA LÄHDESMÄKI
Tykkimäki-palkinto (vuoden ohjaaja) OLIVIA JÄNTTI
FAIR PLAY-palkinto MIKA VARJOVIRTA
FAIR PLAY-palkinto SAMPO HOTTA
ARVO LINQVIST -palkinto (vuoden huoltaja) LEILA HEINONEN
PENTTI KÖRKKÖ -palkinto (vuoden seuratoimija) EERO VAINIKKA

NIMIKKOPALKINNOT
ERITYISET MIKKO KAVÉN–palkinto OLAVI NAUKKARINEN
7 tytöt KEIJO KOUSA–palkinto NEELA LAAKSONEN
7 pojat MARKUS TÖRNVALL –palkinto LUCAS SÄÄSKI
8 tytöt JYRKI HÄNNIKÄINEN –palkinto MILLA LÄHDE
8 pojat EERO NOPSANEN –palkinto STEVEN-HENRY LOODUS
9 tytöt JORMA KALLIO –palkinto ANNIKA HERMUNEN
9 pojat SIMO SYRJÄVAARA –palkinto TOPI JÄRVINEN
10 tytöt TIMO MARJAMAA –palkinto EDITH SEISTO
10 pojat ESA ja MAUNO PEKONEN –palkinto AAPO HIRVONEN
11 tytöt JUHA ANNUNEN –palkinto IINES TIIHONEN
11 pojat RISTO ja MATTI VILJANEN – palkinto PAULI FLOOD
12 tytöt RAIMO VALTONEN –palkinto JOHANNA KUTILA
12 pojat JARI RINNE –palkinto LARI TAMMIVUORI
13 tytöt ISMO KORHONEN –palkinto SEELA TUOMINEN
13 pojat ISMO LIUS –palkinto ROBIN RUUKKI
14 tytöt AIMO KARVANEN –palkinto AINO VENEMIES
14 pojat ANTTI POHJA –palkinto KONSTA VÄISÄNEN
15 tytöt HANNU JÄNTTI –palkinto FATIMA DIAGNE
15 pojat PERTTI TIITTA – palkinto ELIA ROUHIAINEN
16 tytöt EVA JARE –palkinto ELLI SAVOLAINEN
16 pojat PETRI TIAINEN –palkinto SANTERI HARJULA
17 pojat RAIMO SAVIOMAA –palkinto AHMED AETHE
18 II-tytöt -palkinto LAURA HALTTUNEN
18 tytöt ILKKA REMES –palkinto VENLA HAIKALA
19 pojat KARI ELORANTA –palkinto SAMUEL NORDENSWAN
NAISET RAUNO KESTILÄ –palkinto DANIELA LAMBIN
MIEHET HANNU TUOMIMÄKI – palkinto TOMI METZNER
ERKKARIT RAIMO KUMPULAINEN – palkinto MARKUS KUJALA

FAIR PLAY PALKINNOT
ERITYISET SANTERI KOPRA
ERKKARIT JANETTE TEERENMAA
8 POJAT AAPO ARKIVUO
9 TYTÖT CECILIA SOININEN
9 POJAT EINARI LAHTINEN
9 HARRASTE OSKARI TAIVIOLA
10 TYTÖT AADA SALO
10 POJAT TIITUS KIVINEN
10 HARRASTE NIILO SUOMINEN
11 TYTÖT AURI NIIRANEN
11 POJAT JIMI PELTOLA
11 HARRASTE JAAKKO KALEVALA
12 TYTÖT SIENNA PUUSTINEN
12 POJAT EELI SALIN
12 HARRASTE MATIAS PARTIO
13 TYTÖT IDA SAMULA
13 POJAT OKI RAASAKKA
13 HARRASTE MIKHAIL BOVKUN
14 TYTÖT VANESSA PAGNINI
14 POJAT JUHO KNUUTINEN
14 HARRASTE KRISTIAN KRASNOV
15 TYTÖT HELMI HANNUKSELA
15 POJAT JUHO PELTOLA
15 HARRASTE LENNI VOLANEN
16 TYTÖT HETA HÄKKÄNEN
16 POJAT VEETI KUITUNEN
16 HARRASTE TAIKA LOHIOJA
17 TYTÖT VENLA LÄDERBERG
17 POJAT LEO TAMMIVUORI
18 TYTÖT ILONA MÄÄTTÄ
18 II TYTÖT EMMA RONKAINEN
NAISET VEERA KRONQVIST
MIEHET VILI TOPPINEN

FC Kuusysi ry